kot16

Rozmnażanie kotów – info

Sposób w jaki widzą kociaki jest wieloraki od naszego nie wyłącznie pod względem tego jak kiciusie widzą i spostrzegają barwy, lecz także pod względem i owego jak wielki jest zasięg ich widzenia. Kić jest w stanie zobaczyć wszystko to co znajduje się wokół niego, lecz za to dużo kocurów ma problem z rozumieniem rzeczy, jakie znajdują się tuż przed nimi, co nieraz zakłóca im odnalezienie na przykład kawałków pożywienia.

Tradycyjnym okresem w którym rozmnażają się kiciusie jest wiosna. W czasie tym domowy kotka może być wyjątkowo żarliwie zainteresowany opuszczeniem domu, nawet na parę dni. Poniektórzy właściciele na to akceptują, inni jednakże nie. W tym, drugim przypadku dosyć mądrze jest poddać kocurka sterylizacji co powinno go uspokoić dodatkowo opłacalnie wywrzeć wpływ na jego zachowanie.

Nawet nasz mały kot domowy domowy to drapieżnik, który mimowiednie polować będzie na rozmaite inne stworzenia. Zazwyczaj kiciusie polują na gryzonie takie jak myszy czy szczury. Kociaczek już przez rozrywkę trenuje się jako łowca, ale nie symbolizuje to że kociaki ograniczają się tylko do takich łowiectw. Nie rzadko kocurek jest w stanie upolować również ptaka. Obejmuje to zwłaszcza mniejszych ptaków.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *