kot12

Reakcja alergiczna u kota

W celu złagodzić reakcję alergiczne na koty u osób które są na kiciusie uczulone, na ogół wystarczy symetryczne kąpanie kicia. Więc w jego sierści nie ma już takich ilości cząsteczek śliny jak standardowo, a to na ślinę właśnie uczulonych jest większa część osób. Wykąpany kociak może być przeto tolerowany przez atopika, przynajmniej przez pewien czas.

Kociaczek pokojowy włada taką sztuka, że jest w stanie wciskać się nawet w niewielkie luki. Uznaje się że koty są w stanie, jeśli tylko zechcą lub też zostaną do tego przymuszone, przycisnąć się we wszelkie luki, do jakich tylko zmieści się ich głowa. Jeżeli przejdzie głowa, to przejdzie też cały dachowiec co dla ludzi może być całkiem nieprawdopodobne.

Kiedy niekiedy widuje się kicia prowadzonego na smyczy. Jest to dość pojedynczy widok, jednak nie symbolizuje on że kiciusie nie mogą na smyczy chodzić. Dachowca, względnie prosto jest nauczyć takiego zachowania, głównie jeśli naukę podejmie się całkiem prędko, gdy kiciuś jest jeszcze malutki. Smycz dla dachowca jest najczęściej odmiennie sporządzona niż smycz dla psa.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *