kot11

Koty – porady zdrowotne

Dość kłopotliwym uczuleniem jest alergia na koty jednak należy znać, że większa część osób, które mają uczulenie na kociaki, tak naprawę reagują symptomami nie na samą kłaki a na ślinę dachowca. Kociak, który sam się myje ma futerko pokryte swoją śliną, co rodzi że u osoby uczulonej mogą pojawić się wszelakie znaki. Da się sobie jednak z tym poradzić.

Przy upadku, jeszcze w locie kiciusie obracają się w taki sposób ażeby wylądować na czterech łapkach. Im dłużej trwa lot tym więcej czasu na to ma mruczek. Jeśli kotu nie uda się dokonać owego obrotu to może zrobić sobie szkodę przy upadku. Wskutek tego też w dużym stopniu częściej urazy odnoszą te kiciusie, które spadną ze względnie nieznacznych wysokości.

Reagowanie na imię i utożsamianie swoich imion w wypadku kiciusiów również jest spostrzegane. Czworonóg dopiero po dłuższym okresie trenuje się kojarzyć swoje imię i to też nie od razu, natomiast odznaczające się wyższą bystrością koty na ogół nie mają z tym większych problemów i ekspresowo się swoich imion uczą, co nie znaczy że przyjdą na każde zawezwanie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *