kot13

Koty – dieta i ich zmysły

Psy plus pokojowe kociaki nadzwyczaj różnią się w swoim przyzwyczajeniu w stosunku do ludzi. W znacznej mierze koty są indywidualistami i nie zawsze ochoczo reagują na pouczenia człowieka w tym także oczywiście szlabany, które z oczywistych względów na dachowca powinno się nałożyć, w przeciwległym razie byłby w stanie on unicestwić w domu sporo rozmaitych rzeczy.

Kot zupełnie tak samo jak psina potrzebuje poprawnej diety. Można mu ją umożliwić kupując specjalnie dobrane do kocich potrzeb posiłki. Trzeba zwracać tylko uwagę na to dla jakich kiciusiów dane gotowe posiłki są przeznaczone. Młode również starsze kocury pragną innych posiłków. Osobne dania tworzone są również dla kotów poddanych zabiegowi sterylizacji.

Większość zmysłów, które mają kiciusie jest niesłychanie wyczulona. Dotyczy to nie tylko wzroku ale też i słuchu. Koty podobnie jak psy są w stanie słyszeć dźwięki niesłyszalne dla ludzi, w związku z tym też niekiedy ich dziwne postępowania czy zaniepokojenie czymś, czego my niestety nie dostrzegamy. W związku z tymi cechami w przeszłości dachowcom przypisywano rozmaite mityczne wartości.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *