kot17

Kot zguba – co zrobić?

Miejsca do których dostępu nie powinny mieć z różnorakich względów pokojowe koty, powinny być adekwatnie zabezpieczone. Rzeczy, których kotek nie powinien ruszać, nie wystarczy po prostu kłaść wysoko. Kotek może potraktować to raczej jako wyzwanie i rychłe wspiąć się po rzeczy, jakie go zaciekawią, bądź także po nie wskoczyć.

Opowiada się że kocury są z większym natężeniem przywiązane do miejsca w którym kwaterują aniżeli do ludzi, co może być w wielu losach prawdą. Znaczy to niemniej jednak że kicia, który ma swobodę poruszania się, tak bywa wraca z sporą prostotą do swojego domu. Kociakom ogromnie co pewien czas zdarza się zgubić, co zawdzięczają również zdumiewającemu zmysłowi orientacji.

Powszechnie sądzi się że kocury to zwierzęta lubiące przebywać samotnie. Jest w tym wiele prawdziwości gdyż w naturze kiciusie dosyć notorycznie przebywają właśnie samodzielnie, a nie łączą się w stada, lecz nie symbolizuje to że nie akceptują swojej obecności czy też obecności człowieka. Hodowane w domach kiciusie doceniają sobie obecność i towarzystwo człowieka, same entuzjastycznie takiego towarzystwa wypatrują.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *