kot14

Informacje o kotach

Zwykle kocury istnieją krócej niż psy, jednakże obejmuje to w zasadzie kotów żyjących na wolności. W przypadku mruczków pokojowych, ze względu lepszym warunkom ich życie wydłuża się nawet o połowę, a czasem więcej. Wpływ na to ma nie tylko lepsze posiłek, lecz także łączne okoliczności w jakich kić bytuje. Takie życie na rzecz kocurka jest również o wiele mniej stresujące.

Kociątko również zaznacza swój obszar, na różne sposoby. Mniej problematycznym sposobem w jaki kocury zaznaczają swój sfera, a nawet swoich właścicieli, jest ocieranie się o nich. Dachowiec w ten sposób zostawia swój zapach. Jeżeli to jeszcze jest do zaakceptowania to już zaznaczenie terenu za pomocą moczu może nie przypaść do gustu posiadaczom.

Młode koty, które mają już kilka miesięcy w większości wypadków objawiają o wiele większą pociąg do zabawy, aniżeli starsze osobniki. W takim przypadku, o swojej chętce do uciechy, kiciusie informują ustawiając swój ogon do góry. Skierowany wysoko, pionowo ogon świadczy że kotek chce się zabawiać. Inną rzeczą jest to, że z takim ogonem koty wyglądają o dużo ładniej.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *