kot15

Hodowla kotów – poradnik

Dokładny okres, ani nawet położenie w którym po raz pierwszy udało się udomowić kocury nie są znane . Naukowcy zgodni są co do tego, że kicia domowy, jest w prostej linii potomkiem kocurka nubijskiego jednak w przeciwieństwie do psów, kociaki nadal są niezmiernie silnie pokrewne do swoich dzikich przodków, podobnie jak jeśli chodzi o zachowanie jak i wygląd zewnętrzny.

Hodowane w domach, w nieskazitelnych warunkach koty natomiast mogą pędzić żywot o wiele dłużej niż ich pół nieposkromieni bliscy. Taki kociak, który jest godnie żywiony, przeżyć może nawet do 20 lat, co jest zniewalającym rezultatem. Z pewnością na długość życia u mruczków mają wpływ tak jak i u innych ssaków cechy indywidualne, tak w następstwie tego zdarzają się „wiekowe” typy.

Przypadki takie jak uwięzienie głowy, wyraźnie nagminniej zdarzają się psom, jako że koty mają głowę uformowaną w taki sposób, żeby dość bez trudu zdołały przeciskać się przez rozmaitego rodzaju przerwy. W przypadku piesków konieczne jest szybkie przystąpienie akcji ratunkowej, jednak trzeba przy tym zachować przezorność, skoro psina, który jest zestresowany może w takiej sytuacji ugryźć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *