kot18

Ciekawostki o kotach

Niejaką z charakterystycznych cech budowy mruczków, jest to że kociaki nie mają obojczyków. Świadczy to że ich cielska są o dużo w wyższym stopniu elastyczne i są one w stanie przechodzić przez przeróżne, nawet ogromnie niespore szczeliny, niekiedy nawet z pokaźną szybkością, kiedy kiciuś ucieka przed niebezpieczeństwem na przykład w postaci goniącego go psa

Psina w wielu wypadkach nie rozumie słów swojego pana, jednakże umie się poprawnie zachować interpretując ich intonację. Bez trudności głównie odczuwa wszelakiego rodzaju szlabany. Natomiast kocury w wielu przypadkach są na tyle myślące że rychło uczą się identyfikować nowe słowa, swoich właścicieli. Lecz rozumie się samo przez się nie są skłonne do przestrzegania poleceń.

Sterylizacja czy też kastracja pokojowego dachowca może być zrealizowana możliwie zawsze ale najpoprawniej jest podejmować takie decyzje względnie szybko. Jak wskazują badania wysterylizowane kociaki są o dużo spokojniejsze, mogą także żyć wyraźnie dłużej, od nie wysterylizowanych. Poniektórzy właściciele czekają ze sterylizacją, ponieważ chcą żeby ich kocur urodziła kocięta.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *